Náš tým

Štěpán Alexa

Štěpán má za sebou přes 15 let zkušeností pokrývající zejména oblasti digitální transformace společnosti, řízení informačních a komunikačních technologií, produktu, prodeje a řízení vývoje software. Působil na řídících pozicích v uvedených oblastech v ČR i zahraničí v řadě společností jako například skupina PPF, Oracle, skupina Sistema a další. Specializuje se na zvyšování hodnoty společnosti prostřednictvím inovací a sladění informačních a komunikačních technologií s byznysovým a provozním modelem společnosti.

Mezi jeho úspěšné projekty patří transformace IT ve společnostech Sitronics, Home Credit India, rozjezd konzultačního byznysu ve východní evropě a Rusku pro divizi Oracle Communications. V roce 2014 spoluzakládal společnost UpVision, poskytovatele řešení pro digitalizaci vzdušného prostoru, kde aktivně působí v oblasti řízení produktu. Je členem rady byznys akcelerátoru VŠE, který v roce 2014 spoluzakládal. Od roku 2015 je expertem organizace Invest Horizon, zastřešeného Evropskou Komisí, pro oblast digitalizace a vyspělých technologií.

Štěpán má doktorát z aplikované informatiky z Fakulty informatiky a statistiky VŠE.

Petr Pokorný

Petr pochází z finančního a technického backgroundu, kdy studoval na ČVUT – fakultě strojní. Se svými patnáctiletými zkušenostmi z financí a analýz je specialistou hlavně na komerční finance. Krom business controlingu, reportingu, plánování, businessu samotnému, finančních a tržních analýz i modelů se zabývá i finančním zhmotněním strategií a manažerských a projektových KPI, či pomocí s komunikací a reportingem napříč společností i k majitelům. Mimo již zmiňované je i datovým specialistou/analytikem. Jako zaměstnanec 10 let působil ve společnosti Dell, kde se zabýval hlavně zmíněným controllingem a FD. Necelé dva roky pracoval v 02, kde vytvořil IT controlling, následně vedl oddělení pricingu, reportingu a business controllingu pro komerční zákazníky. Stal se ale freelancerem a začal spolupracovat například se společností Moser, ve které vybudoval business controling a nastavil management reportingu, či s Dr.maxem, kde mezi jeho starosti patřila:

  • příprava IT strategie (finanční část),
  • IT controlling – budgety, forecasty, mng reporting, projektový reporting
  • “quality assurance” pro implementaci Oracle HFM (management reporting a konsolidace – Hyperion byl i v Dellu – od těch dob se moc nezměnil) , a Jedox (nástroj na budgetování)
    nástroje jsou implementovány v rámci skupiny (tzn. x zemí, “manažerská vrstva”).

© All rights reserved BVI, s.r.o.